Firmalar tamamen yeni yatırım veya mevcut tesislerin modernizasyonu için yatırım teşviklerinden yararlanabilirler. Teşvik Sistemi; Genel Teşvik Uygulamaları, Bölgesel Teşvik Uygulamaları, Büyük Ölçekli Yatırımlar ve Stratejik Yatırımlar başlıkları altında uygulanmaktadır. Yatırım Teşvik Belgesi başta gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası sağlamasının yanı sıra bölge ve sektöre göre değişen diğer vergi avantajları da sağlamaktadır.

• Teşvik belgelerinin yatırım bilgi formlarını hazırlamak
• Belge alım , revize ve kapama işlemlerini yapmak
• Vergi Resim ve Harç İstisnası Belgesi alım işlemlerini yapmak

Firmalar, üretimde ihtiyaç duyduğu hammaddeyi Dahilde İşleme İzin Belgesi (DİİB) kapsamında gümrük muafiyetinden ve KDV istisnasından yararlanarak ithal edebilirler. DİR kullanan firmalar ithalatta gümrük vergisi ve harç istisnasından yararlanmanın yanı sıra, ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmama ve vadeli ithalat işlemlerinde % 6 KKDF ödemeyerek önemli bir avantaj sağlarlar.

Üretiminin tamamını ya da bir kısmını yurt dışında yaptırmak isteyen firmalar için avantajlı olan Hariçte İşleme İzin Belgesi, işlenip geri gelen ürünlere ilişkin gümrük vergisi indirimi sağlar. Böylece firmalar hammaddesini Türkiye’den gönderdikleri ürünlerin yeniden Türkiye’ye ithalatında yüksek gümrük vergisi ödememe avantajına sahip olurlar. Hariçte İşleme İzin Belgesi’nin yanı sıra Dahilde İşleme kapsamında Hariçte İşleme İzin Belgesi alımı ve kapatılması konusunda da danışmanlık yapmaktadır.